Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dokumenty potřebné pro chov koní

14. 4. 2010

 Základním dokladem je modrý průkaz koně, kde jsou náležitosti, jako jméno, pohlaví, barva popřípadě rodokmen.Je li koník v PK má osvědčení o původu....to je tvrší karta A4 na které je celí rodokmen.

 

Obrazek

 

V modrém průkazu také máme záznamy o nemocech a jejich léčení, očkování, odčervení, karantény nebo epidemie. Každý kůň je povinen mít očkování proti tetanu a chřipce.To se očkuje každý rok jednou. Odčervení každých 6-xx týdnů, záleží v jakém prostředí se koník nachází.

V poznámkách, pokud závodíme, je umístěna licence koně, která se každý rok obnovuje, takže starou buď sloupneme, nebo jen přelepíme.

popis koně.....

 

Obrazek

 

 

Další potřebný dokument pokud jsme vlatníky koně a máme ho "doma" je Hospodářská kniha, kam píšeme příjezdy nebo přesuny koně více jak na jeden den.

Potřebné dokumenty jsou na stránkách  Svazu Chovatelů Koní...

Obrazek

 

 

Pokud si teprve kupujeme koníčka, je nutné mít sepsanou kupní smlouvu ve které jsou náležitosti :Datum koupě, jméno a výžeh koně, místo koupě, peněžní částka a podpis..

Pokud se u koně objeví nečekané onemocnení jako je kulhání, nebo jiné zapřené zranení, může kupující odstoupit od smlouvy, koně vrátit, nebo pokud je to menší zranení požádat o snížení ceny.Prodávající je povinen kupujícímu vyhovět......

 

Proto je důležité, aby byl u koupě veterinář, nebo koně rovnou převést na kliniku (Heřmanův Městec nebo Brno - pokud se jedná o sportovního koně za mnoho peněz).

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář